تبلیغات
amazing world and english grammar - 11 حیوانی که از استتار استفاده می کنند

amazing world and english grammar

11 حیوانی که از استتار استفاده می کنند
11 حیوانی که از استتار استفاده می کنند
 

سرزمین حیوانات یک مکان خطرناک و وحشی است که حیوانات مجبورند برای بقای خود هوشیار باشند، یکی از توانایی های بسیار هوشمندانه که خداوند به برخی از حیوانات برای بقای نسل اعطا کرده، استتار است. حیوانات توانایی تقلید از گیاهان، پوشش زمین یا حتی دیگر حیوانات را برای مخفی شدن و یا شکار کردن دارند.


آفتاب پرست (سمندر) (Chameleons)

برعکس عقاید عموم، سمندرها فقط هنگامی تغییر رنگ می دهند که احساس خطر کنند. رنگ پوست معمولی آنها خاکی روشن است که آنها را از دید دشمنانی که نه چندان خطرناک هستند، مخفی نگه می دارد. تقریباً نصف گونه های سمندرهای دنیا در جزیره ماداگاسکار زندگی می کنند اما آنها در آفریقا، خاورمیانه و اروپای جنوبی هم دیده می شوند.


پلنگ ها (یوزپلنگ)  (Leopards)

چه با پوست خال خالی (مناسب مخفی شدن در محوطه هایی که نور خورشید از میان آنها می تابد در زمینه قاره آفریقا) یا سیاه (ایده آل برای حرکت هنگام شب یا کمین در سایه ها) این گربه های با شکوه ولی کشنده با یک استتار ایده آل زاده می شوند. خرگوش، بوفالوی جوان  میمون ها، هیچ شانسی در مقابل حمله ناگهانی یک پلنگ مخفی نخواهند داشت.


خرس های قطبی (Polar Bears)

خرس های دیگر و انسان های شکارچی دشمن خرس قطبی با شکوه هستند. اما با همرنگ شدن با سفیدی برف در مناطق قطبی و با پوشش خز سفیدشان (پوستین) از بعضی خطرها می توانند دوری کنند. فقط دماغ یک خرس قطبی و کف پا و دست هایشان بدون خز است.


لاک پشت ها (Turtles)

اگر شما یک ماهی هستید(!) بهتر است قبل از این که کنار یک صخره بزرگ در دریاچه استراحت کنید، با دقتی مضاعف به اطراف خود نگاه کنید.
چون آن صخره می تواند یک لاک پشت مخفی شده باشد. صدها گونه لاک پشت و سنگ پشت برای مخفی شدن از دید قربانی خود یا شکارچیان بزرگ مانند تمساح ها از این روش استفاده می کنند. متأسفانه استتار نمی تواند از لاک پشت ها در برابر تور ماهیگیران حفاظت کند.


جغدهای قطبی (Arctic Owls)

توندرای قطبی، سرد، لم یزرع و کاملاً سفید است. جغدهای قطبی یک کت با پرهای سفید برفی دارند که آنها را گرم نگه داشته و از دید شکارچیانی چون روباه و گرگ در امان نگه می دارد.


حشرات درختی (Bark Bugs)

برای اکثر حشرات، پرندگان، موجودات بدی هستند، برای حشرات درختی که از درختان در اطراف دنیا آویزان می شوند، این مسئله هم صدق می کند. برای مخفی شدن در درخت که خانه طبیعی نصف پرندگان دنیا می باشد، حشرات درختی بایستی در ظاهر، خود درخت به نظر آیند.


فرشته کوسه (Ornate Wobbegongs)

اگر در آب های کم عمق استرالیا یا گینه نو شنا می کنید، مواظب فرشته کوسه ها هم باشید، گرچه ممکن است نتوانید آنها ببینید!! این ماهی ها با بدنی صاف در کف این آب ها خوابیده و نقش بدن شن و ماسه و مرجان مانند آنها، کاملاً با محیط هماهنگی پیدا می کند. این کوسه ها در استتار حتی یک قدم نیز جلوتر رفته و موهای چانه خود را هم مانند علف های دریایی در معرض جریان آب قرار می دهنند. قربانی که در جلوی دهان این کوسه شنا کند، بدون این که متوجه شود که چه چیزی او را آشکار کرده است، خورده می شود.


مارهای زهرافکن (Gaboon Vipers)

مار زهرافکن (یکی از سمی ترین مارهای روی زمین می باشد) برای مخفی شدن از دید طعمه خود، پوست قهوه ای خاکستری خود را به فرم خال خالی در می آورد. این مار بزرگ لابه لای برگه های مرده که معمولاً کف جنگل های  بارانی آفریقا را فرش می کند، مخفی می شود. آنها همچنین دوست دارند در میان برگ ها و خاشاک درون کف جنگل چنبره زده و ناگهان به سمت طعمه بیچاره که انتظار حمله را نداشته، خیز بردارند.


پروانه های برگی شکل (Leaf Butterflies)

این پروانه ها با تقلید از ساقه و رگه و رنگ برگ های مرده در استتار کامل و بی حرکت می مانند. پرندگانی که از بالای سر آنها عبور می کنند، این پروانه های متعلق به آسیای جنوب شرقی را بدون هیچ گونه شکی، مانند برگ مرده می بینند.


مارمولک های اژدهایی (Dragon Lizards)

عنکبوت ها، مارها، پرندگان و حتی دیگر مارمولک ها همگی خواهان این هستند که جزئی از مارمولک اژدهایی باشند، چون آنها موثرترین روش استتار را در دنیا دارند. نه تنها این مارمولک ها هنگام نشستن روی یک شاخه درخت، به طوری هم رنگ آن می شوند که اصلاً دیده نشوند بلکه باعلم به این که شکارچیان آنها به کوچک ترین حرکتی حساس هستند، به طور فوق العاده ای بی حرکت می مانند. این روش زندگی را مهیج نمی سازد ولی حداقل آنها زنده می مانند تا برای دیگران تعریف کنند.


آخوندک (Flower Mantises)

دقت کنید! آن گلی را که می خواهید بو کنید، ممکن است درونش یک آخوندک مخفی شده باشد. آخوندک های آفریقای غربی از حقه استتار رنگی به شکل پرچم یا تخمدان گل استفاده می کنند تا حشرات کوچک گول خورده و برای بو کردن گل ها به آنها نزدیک شوند و ناگهان... ناهار حاضر است!


طبقه بندی: Amazing World، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 22 آذر 1390 توسط arya ghaemi


جاوا اسكریپت

جاوا اسكریپت